Fiyatlandırmat Destekt

Dosyaları ve Web Sitelerini
Analize Gönderin

En güncel virüs ve tehlikeli web sitesi veri tabanına sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Kullanıcı bulguları, doğru bir veri tabanına sahip olmamız için çok önemli.

Lütfen gönderi türünü seçin:
Kötü Amaçlı Web Sitesi
Yanlış Pozitif Web Sitesi
Ayrıntıları ekleyin

Ayrıntıları ekleyin

Kötü Amaçlı Web Sitesi

Bu sayfa üzerinden gönderilen bir web sitesinin kötü amaçlı yazılım barındırdığı veya oltalama saldırıları yaptığı tespit edilirse Web Shield hizmetimizle onu engelleriz. Bunu yaptıktan sonra kullanıcılarımız yanlışlıkla bile olsa web sitesini ziyaret edemezler.

Yanlış Pozitifler

Bir web sitesi Web Shield tarafından yanlışlıkla engellenmişse ve kötü amaçlı yazılım ya da oltalama saldırıları içermiyorsa gönderiyi gözden geçiririz ve durumu teyit edersek tanım veri tabanımızdan kaldırırız.

Yanlış Pozitifler

Antivirüs taraması sırasında bir dosya hatalı şekilde tespit edilirse buna yanlış pozitif denir. Yanlış pozitif gönderdiğinizde dosyayı inceleriz ve uyarının yanlış olduğunu teyit edersek tanım veri tabanımızı güncelleriz.

Kötü Amaçlı Dosyalar

Bu sayfa üzerinden gönderilen bir dosya henüz bilmediğimiz yeni bir kötü amaçlı yazılım içeriyorsa veri tabanlarımıza tanım eklenir. Bunu yaptıktan sonra antivirüsümüz gelecekteki anvitirüs taramalarında o dosyayı tespit eder, engeller ve mümkünse kaldırır.